Structura secțiilor

  • Geriatria sectie este inchisa temporar.
  • Dermatologia sectie este inschisa temporar.
  • Ambulatorul dermatologie este mutat in ambulatorul integrat.
  • Ambulatorul ortopedie este mutat la etaj in zona explorari functionale.
  • Ambulatorul pediatric este mutat in zona ambulatorul ortopedie.
  • Cabinetul de explorari functionale este inchis.
  • Ingrijiri paleative este sector COVID.
  • In zona ambulator pediatric este Centrul de vaccinare.
  • Sectia Recuperare, Medicină Fizică și Balneologie este mutata in cadrul sectiei Reumatologie

Spitalul Județean de Urgență ”Sfântul Ioan cel Nou” Suceava este cea mai importantă unitate sanitară din judeţ.

 

Având o capacitate hotelieră de 1200 de paturi, el acoperă majoritatea patologiilor deservite la nivel naţional de spitalele judeţene; în colaborare cu I.S.U. spitalul este implicat în coordonarea şi organizarea asistenţei medicale de urgenţă din zonă şi oferă pacienţilor internaţi servicii medicale la un standard ridicat atât din punct de vedere al calităţii  şi complexităţii actului medical cât şi din punct de vedere al condiţiilor hoteliere. Serviciile medicale sunt oferite în 23 de secţii şi 6 compartimente distincte:

UPU

Email: upu@spjsv.ro

Radiologie

Email: radiologie@spjsv.ro

Ortopedie și Traumatologie

Email: ortopedie@spjsv.ro

Pneumologie

Email: pneumologie@spjsv.ro

Urologie

Email: urologie@spjsv.ro

Reumatologie

Email: reumatologie@spjsv.ro

Psihiatrie

Email: psihiatrie@spjsv.ro

ORL

Email: orl@spjsv.ro

Oncologie

Email: oncologie@spjsv.ro

Oftalmologie

Email: oftalmologie@spjsv.ro

Pediatrie

Email: pediatrie@spjsv.ro

Neurologie

Email: neurologie@spjsv.ro

Neurochirurgie

Email: neurochirurgie@spjsv.ro

Neonatologie

Email: neonatologie@spjsv.ro

Nefrologie

Email: nefrologie@spjsv.ro

Obstetrică - Ginecologie

Email: obstetrica@spjsv.ro

Gastroenterologie

Email: gastroenterologie@spjsv.ro

Medicină internă

Email: medicinainterna@spjsv.ro

Diabet zaharat, nutriție și boli metabolice

Email: diabet@spjsv.ro

Dermato-Venerologie

Email: dermato@spjsv.ro

Chirurgie vasculară

Email: chirurgievasculara@spjsv.ro

Chirurgie și ortopedie pediatrică

Email: chirurgiepediatrica@spjsv.ro

Chirurgie plastică

Email: chirurgieplastica@spjsv.ro

Chirurgie generală

Email: chirurgiegenerala@spjsv.ro

Chirurgie toracică

Email: chirurgietoracică@spjsv.ro

Cardiologie

Email: cardiologie@spjsv.ro

Recuperare, medicină fizică și balneologie

Email: recuperare@spjsv.ro

Anatomie patologică

Email: anatomiepatologica@spjsv.ro

ATI

Email: ati@spjsv.ro

Boli infecțioase

Email: boliinfectioase@spjsv.ro

Neurologie și psihiatrie pediatrică

Email: npp@spjsv.ro

Laborator BK

Email: laboratorbk@spjsv.ro

Sari la conținut